АДВОКАТ - ВОИН ПРАВА  

Категории раздела


Block title

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Переводчик онлайн
Главная » 2011 » Июнь » 15 » Використання місцевої символіки
Використання місцевої символіки
16:26

Щодо використання місцевої символіки.


До набрання чинності Податковим кодексом України з 01.01.2011р., діяв Декрет КМ України «Про місцеві податки і збори», яким був передбачений збір за право на використання місцевої символіки та дозвіл на використання місцевої символіки.

ПЕРЕЛІК документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, що видаються виключно через дозвільні центри, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2009 р. N 526, містить дозвільний документ - дозвіл на використання місцевої символіки (герба міста або іншого населеного пункту, назви чи зображення архітектурних, історичних пам'яток), який видається органами місцевого самоврядування на підставі Декрету КМ України «Про місцеві податки і збори».

Разом з тим, згідно ст.22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон про місцеве самоврядування), «територіальні громади сіл, селищ, міст можуть мати власну символіку (герб, прапор тощо), яка відображає їх історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції. З урахуванням пропозицій органів місцевого самоврядування сіл, селищ, міст районними, обласними радами може бути затверджена символіка відповідно району, області. Зміст, опис та порядок використання символіки територіальних громад сіл, селищ, міст, районів і областей визначаються відповідною радою згідно з законом».

Згідно п.49 ч.1 ст. 26 Закону про місцеве самоврядування, виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються затвердження відповідно до закону Положення про зміст, опис та порядок використання символіки територіальної громади.

Згідно п.14 ч.1 ст.43 Закону про місцеве самоврядування, виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішується затвердження відповідно до закону Положення про зміст, опис та порядок використання символіки району, області.

На підставі вищевказаних норм місцеві ради затверджували положення про збір за використання місцевої символіки (наприклад, ПОЛОЖЕННЯ про збір за право на використання символіки міста Києва, затверджене рішення Київської міської ради від 9 березня 2006 р. N 149/3240, Положенні про збір за право використання символіки міста Луцька, затвердженого рішенням міської ради від 22.10.08 № 31/29 ), якими встановлювався порядок видачі дозволу на використання місцевої символіки в комерційних цілях.

В зв’язку з прийняттям Податкового кодексу, яким скасовано Декрет КМ України «Про місцеві податки і збори» та не передбачено збору за використання місцевої символіки, тобто фактично скасовано збір за використання місцевої символіки, місцеві ради почали скасовувати затверджені ними Положення про збір за використання місцевої символіки (наприклад, РІШЕННЯ Київської міської ради від 30 грудня 2010 року N 573/5385, Рішення Одеської міської ради від 31.01.2011 р. N 280-VI).

Отже, на сьогоднішній день не існує збору за право використання місцевої символіки.

В ст.4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» закріплено основні вимоги до дозвільної системи у сфері господарської діяльності. Так, виключно законами, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, встановлюються:

необхідність одержання документів дозвільного характеру та їх види;

дозвільний орган, уповноважений видавати документ дозвільного характеру;

платність або безоплатність видачі (переоформлення, видачі дубліката, анулювання) документа дозвільного характеру;

строк видачі або надання письмового повідомлення про відмову у видачі документа дозвільного характеру;

вичерпний перелік підстав для відмови у видачі, переоформленні, видачі дубліката, анулюванні документа дозвільного характеру;

строк дії документа дозвільного характеру або необмеженість строку дії такого документа.

абзац восьмий частини першої статті 4 виключено.

Враховуючи, що Декрету КМ України «Про місцеві податки і збори» скасований, жодний закон не передбачає вищенаведеної інформації щодо дозволу на використання місцевої символіки.

В зв’язку з вищевикладеним, жодним законом не передбачено отримання дозволу на право використання місцевої символіки, а отже, притягнення до адміністративної відповідальності згідно ст.164 Кодекс України про адміністративні правопорушення за провадження господарської діяльності без дозволу було б не правомірним.


Висновок:

1.Збір за використання місцевої символіки скасовано.

2. Жодним законом не передбачено отримання дозвільного документу - дозволу на використання місцевої символіки, в зв’язку з чим виключається адміністративна відповідальність за його не отримання.

3. За місцевими радами закріплено повноваження встановлювати зміст, опис та порядок використання символіки згідно з законом. Таке рішення повинно прийматись на пленарних засіданнях місцевої ради шляхом затвердження Положення про зміст, опис та порядок використання символіки територіальної громади. Разом з тим, закону про місцеву символіку не існує. Механізм отримання дозволу на використання місцевої символіки з комерційною метою, як правило, був передбачений Положенням про збір за право використання символіки міста, який скасований. Таким чином, отримувати дозвіл на використання місцевої символіки з комерційною метою та сплачувати збір за використання місцевої символіки, як того вимагали положення про збір за використання місцевої символіки не потрібно. Тем не менше, місцевою радою може бути передбачений порядок використання символіки територіальної громади, в зв’язку з чим вивчати питання слід по кожній територіальній громаді окремо.


Щодо м.Луцька.

Згідно ст.10 Статуту Луцька, символікою міста, що відображає його історичні, культурні, соціально-економічні й інші особливості та традиції, є герб, прапор та печатка міста. Рішенням міської ради може бути заснована й інша символіка. Символіка міста затверджується рішенням міської ради, до якого додається опис та зображення герба, прапора та печатки міста.

Символіка міста Луцька затверджена рішенням сесії Луцької міської ради від 23 серпня 2007 року.

Міська символіка є власністю міської ради, її використання можливе лише з дозволу власника. Печатка міста Луцька призначається для неофіційного використання (скріплення грамоти «Почесний громадянин міста», Почесної грамоти, вітальних листів, подяк тощо).

Опис герба міста Луцька

В щиті з заокругленою нижньою частиною (т.зв. іспанський) у золотому полі срібна гербова постать Святого Миколая у повному єпископському вбранні, босоніж. Золотом виділені основні єпископські відзнаки – німб, патериця, єпітрахіль та Євангеліє. В правій руці Св. Миколай тримає патерицю у вигляді шестираменного Захисного (патріаршого) хреста, що символізує перемогу християн над силами сходу, захист перед нашестями та морами, підкорення сил стихії. У лівій руці він тримає розгорнуту книгу, що символізує Євангеліє, захист Божих сил та покровительство наукам. Босі ноги символізують міфологічні функції управителя погодою та водною стихією.

Символіка кольору

Червона барва – мужність, відвага і звитяга, кров пролита за віру.

Золото – шляхетність, справедливість, милосердя, лагідність, духовність.

Срібло – багатство, невинність, краса, щирість.

Золото з червоним – воля, стабільність, незалежність.

Срібло з червоним – відвага.


Опис прапора міста Луцька

Прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 1:1, розділене на чотири рівні частини. Верхня від древка та нижня від краю – червоні. Дві інші частини –жовті. На верхній від древка (червоній) частині – срібний (білий) волинський хрест. Хоругва поєднала в собі колір символіки герба міста Луцька та Волині.

Опис печатки міста Луцька

Форма печатки кругла, діаметром 50 мм. У її центрі зображено гербову фігуру Св. Миколая - покровителя міста, по колу напис «ПЕЧАТКА МІСТА ЛУЦЬКА».


Рішенням від 22.10.08 № 31/28 «Про затвердження переліку об’єктів та назв архітектурних, історичних і культурних пам’яток, що відносяться до символіки міста Луцька» до офіційного Переліку об’єктів та назв архітектурних, історичних і культурних пам’яток, що відносяться до символіки міста Луцька, включено:

1. Герб та Великий Герб міста Луцька

2. Прапор міста Луцька

3. Пам’ятник Святому Миколаю

4. Пам’ятник Лесі Українці

5. Луцький замок

6. В’їзна вежа Луцького замку

7. Національний університет ім. Лесі Українки (адмінкорпус на проспекті Волі, 13).


Порядок видачі дозволу на право використання символікою м.Луцька міститься в Положенні про збір за право використання символіки міста Луцька, затвердженого рішенням міської ради від 22.10.08 № 31/29.

Іншого механізму отримання дозволу на використання місцевої символіки з комерційною метою не існує. В дозвільному центрі міської ради повідомили, що дозвіл на використання місцевої символіки з комерційною метою отримувати не потрібно в зв’язку з його скасуванням.

Таким чином, в зв’язку з відсутністю механізму отримання дозволу на використання місцевої символіки м Луцька, представляється можливим її використання в рамках діючого законодавства без дозволу.


05.05.2011р.
Просмотров: 4310 | Добавил: | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 1
1  
Донецкий городской совет (а именно, юридический отдел) ответил на запрос о возможности использования символики г.Донецка, что содержание, описание и порядок использования определяется местным советом согласно закона, под которым они понимают закон о местной символике, который на данный момент не принят. На мой взгляд, из содержания ч.3 ст.22 ЗУ "О местном самоуправлении в Украине" нельзя сделать четкий вывод о каком именно законе идет речь: о том, который определяет порядок принятия решений местным советом или непосредственно о местной символике. Я так понял, что речь идет о порядке принятии решений, т.е. о законе про местное самоуправление.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Форма входа

Поиск

Календарь

«  Июнь 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Архив записей

Полезные ссылки

 • Двину в ТОП. Недорого. Робот ВебЭффектор.
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz
 • Полезные рецепты УХИ
 • Рисунки
 • ГНА
 • АМК
 • Минюста
 • ВККА при КМУ
 • Сайт Конституционного Суда Украины
 • Крутые харьковские адвокаты. Адвокатская компания Мельник и Квашин
 • Официальный веб-портал судебной власти в Украине
 • ЕДИНЫЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ РЕЕСТР СУДЕБНЫХ РЕШЕНИЙ
 • Волинь ТОП-100
 • Советская музыка
 • Первый украинский юридический форум
 • Госпредпринимательство
 • Европейский суд по правам человека
 • Сайт Укрпочты
 • Поиск почтовых отправлений
 • Почтовые индексы
 • Справочная информация (тел. коды, гостиницы, города, размеры и т.д.)
 • Бесплатные объявления в Харькове
  Сайт бесплатных объявлений для частных лиц и предприятий Харькова
 • Проверка кодов IMEI мобильных телефонов
 • веб-сайт Госкомветмедицины
 • Державне підприємство Інформаційно-ресурсний центр
 • Асоціація правників України
 • Головне управління юстиції у Волинській області
 • Каталог юристов Украины
 • Вищий спецiалiзований суд України з розгляду цивiльних i кримiнальних справ
 • Державна реєстраційна служба
 • Block title

  Rambler's Top100 Доски объявлений, бесплатные объявления, дать объявление - 495ru.ru Украина онлайн Каталог сайтов на http://www.allindustry.com.ua/
 • ()
  []