АДВОКАТ - ВОИН ПРАВА  

Категории раздела


Block title

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Переводчик онлайн
Главная » 2011 » Декабрь » 9 » Захист персональних даних
Захист персональних даних
18:18

Щодо захисту персональних даних.

01.01.2011р. набрав чинності Закону України «Про захист персональних даних», який регулює відносини, пов’язані із захистом персональних даних під час їх обробки, зокрема, визначає правові основи збирання, обробку та використання персональних даних про фізичну особу. Так, за загальним правилом, збирання персональних даних не дозволяється без згоди фізичної особи. Крім того, бази персональних даних підлягають державній реєстрації. Оскільки, визначення поняття «база персональних даних» досить широке, державній реєстрації підлягають будь-яка упорядкована сукупність даних в електронній формі та/або у формі картотек персональних даних, в тому числі бази персональних даних працівників та контрагентів юридичної особи або ФОП.

З 01.01.2012р. набирають зміни в законодавство, які передбачають адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства про персональні дані.

Так, Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтями 188-39 і 188-40 такого змісту:

"Стаття 188-39. Порушення законодавства у сфері захисту персональних даних

Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення суб'єкта персональних даних про його права у зв'язку із включенням його персональних даних до бази персональних даних, мету збору цих даних та осіб, яким ці дані передаються, -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань захисту персональних даних про зміну відомостей, що подаються для державної реєстрації бази персональних даних, -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частинами першою або другою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ухилення від державної реєстрації бази персональних даних -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Недодержання встановленого законодавством про захист персональних даних порядку захисту персональних даних у базі персональних даних, що призвело до незаконного доступу до них, -

тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Стаття 188-40. Невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань захисту персональних даних

Невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань захисту персональних даних щодо усунення порушень законодавства про захист персональних даних -

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Статтю 182 Кримінального кодексу України  викладено в такій редакції:

"Стаття 182. Порушення недоторканності приватного життя

1. Незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації, крім випадків, передбачених іншими статтями цього Кодексу, -

караються штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам особи, -

караються арештом на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Примітка. Істотною шкодою у цій статті, якщо вона полягає у заподіянні матеріальних збитків, вважається така шкода, яка в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян".

 

Отже, вищенаведене свідчить, що до 01.01.2012р. існуючі бази персональних даних повинні бути зареєстровані у встановленому законом порядку, в протилежному випадку починаючі з 01.01.2012р. до осіб, що не зареєстрували бази персональних даних може бути застосована адміністративна відповідальність до 17000 грн.

  Крім того, за збирання, зберігання, використання та поширення персональної інформації про фізичну особу без її згоди може бути застосована кримінальна відповідальність за ст.182 КК України, в зв’язку з чим необхідно отримати від осіб, персональні данні щодо яких отримано після набрання чинності Законом про персональні дані, тобто з 01.01.2011р. , згоду на оброблення персональних даних.

Також, від тих самих осіб необхідно отримати письмове підтвердження про отримання повідомлення про його права у зв’язку з включенням його даних до бази персональних даних, мету збору даних та осіб, яким передаються його персональні дані, оскільки за відсутність письмового повідомлення або несвоєчасного його направлення, з 01.01.2012р. передбачена адміністративна відповідальність за ст.188-39 КУАП в розмірі до 6800 грн.

 Інструкції по поданню заяви про реєстрацію бази даних, а також роз"яснення щодо захисту персональних даних знаходяться на сайті Державної служби України з питань захисту персональних даних.

Державний реєстр баз персональних данихзнаходиться тут.

Додаток:

1.                                 Бланк згоди на збір та оброблення персональних даних та розписки щодо отримання повідомлення про включення інформації до бази персональних даних, мети збору даних та осіб, яким передаються персональні дані, для працівників.

2.                                 Бланк згоди на збір та оброблення персональних даних та розписки щодо отримання повідомлення про включення інформації до бази персональних даних, мети збору даних та осіб, яким передаються персональні дані, для контрагентів-фізичних осіб.

3.                                 Пункт договору з контрагентом-фізичною особою, щодо згоди на збір та оброблення персональних даних та повідомлення про включення інформації до бази персональних даних, мети збору даних та осіб, яким передаються персональні дані.

ХХХХХХХХ

ххххххххххххххххххххххххххх

 

ФОП ____________________________

Адреса:___________________________

Податковий номер:_________________

 

ЗГОДА

на збір та обробку персональних даних

 

На виконання Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 року, який набрав чинності 01.01.2011р., надаю згоду ХХХХХ на внесення, зберігання та обробку моїх персональних даних. Під персональними даними маються на увазі паспортні дані, податковий номер, адреса проживання/місце реєстрації, банківські реквізити, та інші відомості з виданих на моє ім’я документів, або документів, підписаних мною, тощо. Мета збору та обробки персональних даних - здійснення господарської діяльності в межах договорів укладених між мною та ХХХХ, забезпечення укладання, виконання, розірвання, та припинення договорів. 

            З моїми правами, визначеними в статті 8 Закону України «Про захист персональних даних», ознайомлений.

            Згода надана мною добровільно без будь-якого тиску зі сторони третіх осіб. 

__________________                                                                      ________________

 

            (дата)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Я, _________________________________________, посвідчую, що отримав письмове повідомлення про включення інформації про мене до бази персональних даних з метою  здійснення господарської діяльності в межах договорів укладених між мною та ХХХХХ, забезпечення укладання, виконання, розірвання, та припинення договорів, а також відомості про мої права, визначені Законом України «Про захист персональних даних», а також осіб, яким мої дані надаються, для виконання зазначеної мети.

__________________                                                                      ________________

            (дата)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Повідомляємо, що надані Вами відомості включені до бази персональних даних ХХХХ з метою здійснення господарської діяльності в межах договорів укладених між Вами та ХХХХХ, забезпечення укладання, виконання, розірвання, та припинення договорів.

Відповідно до ст.8 Закону України «Про захист персональних даних» Ви маєте право: знати про місцезнаходження бази персональних даних, яка містить його персональні дані, її призначення та найменування, місцезнаходження та / або місце проживання (перебування) володільця чи розпорядника цієї бази або дати відповідне доручення щодо отримання цієї інформації уповноваженим ним особам, крім випадків, встановлених законом; отримувати інформацію про умови надання доступу до персональних даних, зокрема інформацію про третіх осіб, яким передаються його персональні дані, що містяться у відповідній базі персональних даних; на доступ до своїх персональних даних, що містяться у відповідній базі персональних даних; отримувати не пізніш як за тридцять календарних днів з дня надходження запиту, крім випадків, передбачених законом, відповідь про те, чи зберігаються його персональні дані у відповідній базі персональних даних, а також отримувати зміст його персональних даних, які зберігаються; пред'являти вмотивовану вимогу із запереченням проти обробки своїх персональних даних органами державної влади, органами місцевого самоврядування при здійсненні їхніх повноважень, передбачених законом; пред'являти вмотивовану вимогу щодо зміни або знищення своїх персональних даних будь-яким володільцем та розпорядником цієї бази, якщо ці дані обробляються незаконно чи є недостовірними; на захист своїх персональних даних від незаконної обробки та випадкової втрати, знищення, пошкодження у зв'язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним їх наданням, а також на захист від надання відомостей, що є недостовірними чи ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи; звертатися з питань захисту своїх прав щодо персональних даних до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, до повноважень яких належить здійснення захисту персональних даних; застосовувати засоби правового захисту в разі порушення законодавства про захист персональних даних).Також, можно включати у типові договори та договори з фізичними особами-підприємцями наступні положення:

 «Сторони погодились, що підписанням даного Договору та відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» Покупець, а також особа, що діє від його імені, як суб’єкт персональних даних, дає однозначну згоду на обробку уповноваженими особами Постачальника персональних даних Покупця (особи, що діє від його імені), що надані Покупцем (особою, що діє від його імені) та/або зазначені у даному Договорі.

Метою збору наданих Покупцем (особою, що діє від його імені) Постачальникові у межах даного Договору персональних даних є забезпечення реалізації господарсько-правових, податкових відносин та збору персональних даних у комерційних цілях.

Покупець (особа, що діє від його імені) надає Постачальнику згоду на використання ним персональних даних виключно для виконання умов даного Договору, а також вимог діючого законодавства, що пов’язані з виконанням даного Договору, та не дозволяє надавати часткове або повне право обробки персональних даних іншим суб’єктам відносин,  пов’язаних із персональними даними.

Покупець (особа, що діє від його імені) не надає згоди на передачу Постачальником персональних даних третім особам.

Підписавши даний Договір, Покупець (особа, що діє від його імені), як суб’єкт персональних даних, посвідчує, що отримав письмове повідомлення про включення інформації про нього до бази персональних даних з метою забезпечення реалізації господарсько-правових, податкових відносин та збору персональних даних у комерційних цілях, а також відомості про його права, визначені Законом України «Про захист персональних даних» (знати про місцезнаходження бази персональних даних, яка містить його персональні дані, її призначення та найменування, місцезнаходження та / або місце проживання (перебування) володільця чи розпорядника цієї бази або дати відповідне доручення щодо отримання цієї інформації уповноваженим ним особам, крім випадків, встановлених законом; отримувати інформацію про умови надання доступу до персональних даних, зокрема інформацію про третіх осіб, яким передаються його персональні дані, що містяться у відповідній базі персональних даних; на доступ до своїх персональних даних, що містяться у відповідній базі персональних даних; отримувати не пізніш як за тридцять календарних днів з дня надходження запиту, крім випадків, передбачених законом, відповідь про те, чи зберігаються його персональні дані у відповідній базі персональних даних, а також отримувати зміст його персональних даних, які зберігаються; пред'являти вмотивовану вимогу із запереченням проти обробки своїх персональних даних органами державної влади, органами місцевого самоврядування при здійсненні їхніх повноважень, передбачених законом; пред'являти вмотивовану вимогу щодо зміни або знищення своїх персональних даних будь-яким володільцем та розпорядником цієї бази, якщо ці дані обробляються незаконно чи є недостовірними; на захист своїх персональних даних від незаконної обробки та випадкової втрати, знищення, пошкодження у зв'язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним їх наданням, а також на захист від надання відомостей, що є недостовірними чи ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи; звертатися з питань захисту своїх прав щодо персональних даних до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, до повноважень яких належить здійснення захисту персональних даних; застосовувати засоби правового захисту в разі порушення законодавства про захист персональних даних), а також осіб, яким його дані надаються, для виконання зазначеної мети».


Просмотров: 10383 | Добавил: PetyaBatareykin | Рейтинг: 4.5/2 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Форма входа

Поиск

Календарь

«  Декабрь 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архив записей

Полезные ссылки

 • Двину в ТОП. Недорого. Робот ВебЭффектор.
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz
 • Полезные рецепты УХИ
 • Рисунки
 • ГНА
 • АМК
 • Минюста
 • ВККА при КМУ
 • Сайт Конституционного Суда Украины
 • Крутые харьковские адвокаты. Адвокатская компания Мельник и Квашин
 • Официальный веб-портал судебной власти в Украине
 • ЕДИНЫЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ РЕЕСТР СУДЕБНЫХ РЕШЕНИЙ
 • Волинь ТОП-100
 • Советская музыка
 • Первый украинский юридический форум
 • Госпредпринимательство
 • Европейский суд по правам человека
 • Сайт Укрпочты
 • Поиск почтовых отправлений
 • Почтовые индексы
 • Справочная информация (тел. коды, гостиницы, города, размеры и т.д.)
 • Бесплатные объявления в Харькове
  Сайт бесплатных объявлений для частных лиц и предприятий Харькова
 • Проверка кодов IMEI мобильных телефонов
 • веб-сайт Госкомветмедицины
 • Державне підприємство Інформаційно-ресурсний центр
 • Асоціація правників України
 • Головне управління юстиції у Волинській області
 • Каталог юристов Украины
 • Вищий спецiалiзований суд України з розгляду цивiльних i кримiнальних справ
 • Державна реєстраційна служба
 • Block title

  Rambler's Top100 Доски объявлений, бесплатные объявления, дать объявление - 495ru.ru Украина онлайн Каталог сайтов на http://www.allindustry.com.ua/
 • ()
  []